Korsan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birkan Sokullu'dan Açıklama

Birkan Sokullu'dan Açıklama  Empty Birkan Sokullu'dan Açıklama

Mesaj  αѕℓı '§' Paz Kas. 07, 2010 2:30 pm

Birkan Sokullu'dan Açıklama  2u5g6rp

Aşkın heyecanını seviyorum

Küçük Sırlar dizisinin masum yakışıklısı Demir'i canlandıran Birkan Sokullu da Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit gibi meslektaşlarıyla aynı kader yazgısına sahip. Mankenlikle başlayan kariyerini oyunculukla devam ettiren Sokullu, hızlı koşup çabuk yorulmak istemiyor. Sokullu şöhret merdivenlerini ağır ağır çıkmayı istiyor. Genç kızların sevgilisi haline gelen yakışıklı oyuncu aşk hayatı hakkında da ipuçları veriyor.

- Küçük Sırlar dizisine nasıl dahil oldunuz?

Yapım şirketimiz Tims ile daha önce Melekler Korusun dizisinde çalışmıştık. Küçük Sırlar'dan bana o dönemde bahsetmişlerdi. İlk duyduğumdan itibaren projeyi çok beğenmiştim. Ben de 'varım' dedim.
- Ön çalışma süresi yaşadınız mı? Bir oyuncu koçuyla çalışıyor musunuz?
Çekimler başlamadan yaklaşık iki ay önce dizide Ömer karakterini canlandıran Yıldırım Urağ ile uzun bir çalışma süreci geçirdik. Ortalama haftada beş gün yoğun bir şekilde çalıştık. Genel oyunculuk eğitimiyle başlayan bu süreç daha sonra karakterlere yönelik çalışmalarla devam etti. Bu dönem içinde aynı zamanda oyuncu arkadaşlarla da birbirimizi tanıma fırsatı bulduk ve güzel arkadaşlıklar kurduk. Bu uyumun işimize yansıdığını düşünüyorum. Yıldırım Hoca ile fikir alışverişi yapıyoruz. Aynı projede yer almamız bizim için avantaj oldu.
OYUNCULUKTAN VAZGEÇMEM

- Modellik yaparken bir anda kendinizi sette bulmuşsunuz. Her şey göründüğü gibi sorunsuz mu ilerledi, sizi vazgeçme noktasına getiren, zorlayan şeyler yaşamadınız mı?

Oyunculuğu çok seviyorum ve bugüne kadar beni vazgeçme noktasına getirecek herhangi bir olayla karşılaşmadım. Zor şartlar altında çalıştığım zamanlarda bile işimi keyif alarak yapıyorum. Şimdiye kadar hep uyumlu ve profesyonel ekiplerle çalıştım ve herhangi bir sorun yaşamadım. Böyle bir durum başıma gelse bile oyunculuktan vazgeçmem söz konusu değil.

- Bizim ülkemizde mankenlikten sonra oyuncu ya da şarkıcı olmak bir kural gibi herkesin başına gelir. Bu konuda sizin fikriniz nedir?

Herkes istediği işi yapmakta özgür. Bunun değerlendirmesini izleyici yapar. Başarılı olanlar kalıcı, diğerleri geçici olur.

- Ekranda kendinizi izlediğinizde nasıl buluyorsunuz?

Çektiğimiz her sahneyi daha sonra izliyorum. Hatalarımı görüp düzeltmemde faydası oluyor. Kendimi beğendiğim yerler kadar eleştirdiğim yerler de oluyor. Şu an için iyi bir öğrenci olduğumu söyleyebilirim.

- Best Model yarışmasından çıkan Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Hakkı ve Mehmet Akif Alakurt gibi jönlerle kendinizi rakip görüyor musunuz?

Kendimi öyle bir kıyaslama içine sokmuyorum. Bahsettiğiniz isimlerin hepsi kendini yaptıkları işlerde kanıtlamış kişiler. Ben de hepsini başarılı buluyorum.
İZLEYİCİ YAKIŞIKLI OYUNCU İSTİYOR

- Eskiden mankenden oyuncu olur mu tartışması yapılırdı. Bugün iyi projelerin başrollerinde hep eski mankenler var. Siz neler düşünüyorsunuz?

Görsel bir iş yaptığımız için izleyiciler televizyonda güzel ve yakışıklı insanlar görmek istiyor. Bunların arasından da başarılı olanlar kalıcı oluyor ve genel olarak izlediğimiz kişilerin çoğu yaptığı işlerde kendilerini kanıtladığı için bu ön yargının yıkıldığını düşünüyorum.

- Rollerin ardındaki Birkan Sokullu nasıl bir erkek?

Hayattan keyif almaya çalışan, ailesi ve sevdiklerine düşkün, çok uç noktalarda yaşamayan, genel olarak hayatı denge üstüne kurulu biriyim. Sakin bir yapım vardır kolay kolay sinirlenmem. İşimde disiplinliyimdir.

- Yakışıklı olmak bir oyuncu için dezavantaj mıdır?

Bİr rolü yakışıklı olduğunuz için almanız mümkün, bu açıdan avantajlı bir durum olabilir. Fakat önemli olan rolün altından kalkabilecek alt yapıyı oluşturmaktır. Ancak bu şekilde kalıcı ve başarılı olunabilir.

- Kadınlarla diyaloğunuz iyi midir?

Kadınlarla diyaloğum iyidir. Birçok arkadaşım vardır onlarla sıkça sohbet eder, fikir alışverişi yaparım. Genel olarak kadınlar arasında sevilen bir erkeğim.

- Nasıl bir kadından etkilenirsiniz?

Aynı dili konuşabileceğim, yaşam tarzlarımız birbirine uygun, fikir alışverişi yapabileceğim, yaptığım işe saygı duyan ve anlayışlı biri olmalı. Genel olarak hayatımda zoru sevdiğim için kolay elde edememeliyim bu şekilde benim için çekiciliği artar.

- Evlilik yakın gelecekteki planlarınız arasında mı?

İki insanın bir hayatı paylaşabilme fikri saygı duyulması gereken bir durum. Benim için şu an erken olduğunu düşünüyorum ama hiç olmaz da demiyorum. Yakın bir gelecekte böyle bir planım yok. Hayat ne gösterir belli olmaz.

- Aşk adamı mısınız?

Kolay kolay aşık olan bir adam değilim. Ama hayatımda aşk olduğu dönemlerde mutlu ve enerjisi yüksek biri haline geliyorum. Aşkın bana verdiği heyecanı yaşamayı seviyorum.
KENDİME YATIRIM YAPIYORUM
Oyunculuğa başladıktan sonra karakterimde ya da değer yargılarımda herhangi bir değişiklik olmadı. Fakat oyunculuk yaşam biçimim haline geldi ve olaylara bakış açımda değişiklik yarattı. Daha gözlemci, dikkatli ve farkında biri oldum. Daha çok okumaya ve araştırmaya başladım. Donanımlı biri olup işimi daha iyi yapabilmek için kendime yatırım yapıyorum.
αѕℓı '§'
αѕℓı '§'
Moderatör
Moderatör